Jesteś tutaj: Start / Przydatne adresy

Przydatne adresy

Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Telefon zaufania Rzecznika Prawa Dziecka czynny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Ministerstwo Edukacji i Nauki

Naczelny organ administracji rządowej w zakresie oświaty, wychowania oraz szkolnictwa wyższego i nauki

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Informacje nt. egzaminu ósmoklasisty

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku

Informacje nt. egzaminu ósmoklasisty

Kuratorium Oświaty w Gdańsku

Organ nadzorujący szkoły

Mam Rodzinę

mam rodzine

Serwis dla rodziców i wychowawców podejmujący tematykę wychowania dzieci, budowania więzi rodzinnych oraz radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, których może doświadczać rodzina.

Inspirander

inspirander

Portal dla rodziców i dzieci. Zawiera pomysły i zabawy, inspiracje dla dzieci, pomysły na zabawy z dzieckiem. Porusza ponadto takie tematy jak dieta, rozwój, urodziny dziecka, pomysły na święta, przepisy dla dzieci, wychowanie dziecka, przyjęcia urodzinowe dla dzieci.

Wychowanie

wychowanie

Portal edkacyjny dla nauczycieli wychowania do życia w rodzinie, wychowawców, pedagogów, rodziców. Sporo informacji, prezentacji pomocnych publikacji oraz dyskusje na forum. Autorskie scenariusze i konspekty nauczycieli.

Super Kid

superkid

Serwis edukacyjny dla dzieci i rodziców. Zawiera artykuły na temat wychowania dziecka, recenzje książek dla rodziców. Dzieci znajdą tutaj bajki, kolorowanki, rymowanki, zabawy uczące języków obcych, matematyki, ortografii, poszerzające wiedzę o świecie.

Przedszkolak

przedszkolak

Portal nauczycieli i rodziców w wieku przedszkolnym. Zbiór wiedzy dla nauczycieli i rodziców na temat wychowania dziecka w wieku przedszkolnym. Charakterystyka wieku przedszkolnego. Dzieci w wieku przedszkolnym, inteligencja dziecka , dziecko i jego potrzeby. Na stronie takżę baza przedszkoli, forum dyskusyjne.

Dziecko w Sieci

dziecko e sieci

Wszystko na temat bezpieczeństwa dzieci w Internecie, zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Nauczyciele znajdą tutaj scenariusze zajęć dotyczących bezpieczeństwa dzieci w Internecie.

Rodzice Radzą

rodzice radzą

Serwis dla rodziców pozwalający dzielić im się swoim doświadczeniem w wychowywaniu dzieci i nie tylko. Ponadto artykuły dla rodziców, możliwość zamieszczania zdjęć dzieci itp.

Przepisy dla Dzieci

przepisy dla dzieci

Serwis dla rodziców z przepisami dla niemowląt i dzieci przedstawiający zasady zdrowego odżywiania maluchów. Propozycje pierwszych zupek, obiadków, pomysły na torty urodzinowe i innych. Porady ekspertów żywieniowych nie tylko dla dzieci, ale także kobiet w ciąży, karmiących, odchudzających się.

Qlturka.pl

qulturka

Portal Qlturka.pl – dziecko i kultura to miejsce dla rodziców, którzy chcą dać swoim dzieciom coś więcej, czyli aktywny udział w kulturze i sztuce. Portal zawiera recenzje książek, płyt, spektakli teatralnych i filmów; wywiady z twórcami; bieżące informacje i zapowiedzi imprez.