Sukcesy i osiągnięcia uczniów

W tym miejscu będziemy zamieszczać informacje o sukcesach i osiągnięciach naszych uczniów.

Ale najpierw, rozważania za " Głosem Pedaggicznym ", czym jest sukces szkolny?

Pojęcie sukcesu szkolnego jest względne , subiektywizowane z różnych punktów widzenia, bardzo indywidualnie pojmowane. Dlatego sfromułowanie jednej definicji dla jego pojmowania na gruncie  edukacji jest bardzo trudne.

Sukcesem jest każde osiągnięcie na miarę możliwości ucznia - duże i małe. Każdy sukces wymaga rozpatrywania go w odniesieniu do konkretnej osoby.

KAŻDY UCZEŃ  może osiągnąć szkolny  sukces w konkretnym wymiarze, i wcale nie musi być on wielki i spektakularny , ale zwyczajnie zauważalny.

Trzeba go umieć dostrzeć, nazwać i docenić .
Sukcesem mogą więc być nie tylko celujące oceny i wzorowe zachowanie, ale zaangażowanie, wysiłek, emocje, praca, trud, postawa społeczna, wytrwałość w pracy nad sobą, determinacja w pokonywaniu swoich trudności, odnalezienie się w roli ucznia, kolegi, zmiana dotychczasowego zachowania wobec innych - kiedyś opartego na agresji, a teraz polegającego na bezinteresownie okazywanym koleżeństwie i zyczliwości; nawet ocena dostateczna z języka polskiego czy matematyki , ale będąca dla wielu owocem wielomiesięcznej, mozolnej pracy w domu , na zajęciach korekcyjnych czy rewalidacyjnych.

Zatem UCZNIOWIE do dzieła , do zdobywania sukcesów i osiągnieć !!!!!!!!!!!!